Historie společnosti


2016 - 20 let na Ukrajině

Pokračujeme v rozvoji segmentu služeb, zaměřujeme se i na dodávky IT do Gruzie. Začínáme spolupracovat s organizací Člověk v Tísni a s jinými organizacemi a fondy.

2015

Na Ukrajině se z počátečního stavu cca 100 zaměstnanců, které jsme přestěhovali do Pavlohradu, dostáváme na cca 50 zaměstnanců a pokračujeme ve stávající činnosti (projekce, stavební práce atd.). Na teritoriích Doněcké oblasti, které jsou pod kontrolou Ukrajiny pomáháme s rekonstrukcemi válkou poničené země. Úzce spolupracujeme s OSN, spolupracujeme také s Českou rozvojovou agenturou.

Na následky konfliktu na Ukrajině bohužel umírá zakladatel a jednatel společnosti Ivan Textoris.

Zaměřujeme se více na export zboží a surovin z Ukrajiny (med, ořechy, sůl) a jako první uzavíráme smlouvu se státním podnikem ArtemSol na dodávky soli du ČR, SR, Maďarska do EU.

Rozvíjíme segment služeb, mezi které patří clo a clení na Ukrajině, a poradenství a konzultace.

2014

Konflikt v Doněcké a Luganské oblasti přináší nečekané a nebezpečné situace. Jednou stranou jsou materiální škody, zastavené projekty a druhou neexistující a nefungující zákony, policie soudy, bohužel nás zasáhla regulérní občanská válka. Během tohoto roku opouštíme Makeevku a Doněck a otevíráme kanceláře a "bazu" v Pavlohradu, Dněpropetrsovké oblasti, které je pod kontrolou Ukrajiny.

2013

Získané znalosti a zkušenosti posunuli naše společnosti do další etapy, kdy jsou schopny řešit více středně velkých projektů současně, tak aby byla dodržena funkčnost, kvalita a termíny. Toto vše hlídá a garantuje majitel osobně.

system image

2012

polečnost Auster-Don se účastní tenderu rekonstrukce dvou atletických stadiónů v Doněcku - Olimpijskij a Razminočnyj - a vítězí. V návaznosti je zapotřebí pro dokončení zakázky rozšířit plochu Razmonočnogo stadiónu a kvůli toho přemístit až 50.000 m3 zeminy a znovu vybudovat servisovatelný tunel hlavního vodovodu (DN1200 a DN800) města Doněck, který povede pod částí Razminočnogo stadiónu.

2010/11

system imageV období ekonomické krize společnost dokončuje největší zakázku své tehdejší historie, a to rekonstrukci závodu cementárny ve městě Amvrosievka u Ruských hranic. Majitelem společnosti je německá společnost Heidelberg Cement, která ocenila kvalitu a rychlost se kterou byla realizována. Společnost v té měla na stavbě téměř 500 pracovníků.

2009

Začínají přípravy pro projekt Amvrosievka, společnost Textoris spol. s r.o. dodává systém podlahových roštů pro plánovanou rekonstrukci cementárny. Celková hmotnost roštů 60 tun musí být rozdělena do tří stavebních etap a dovezena na stavbu v určený čas.

2008

Celý kolektiv společnosti se přesouvá z kancelářských prostor Doněcka do rekonstruované bývalé školy v Makeevce. Probíhá realizace projektu Artemovsk s historicky největší jednorázovou dodávkou kotlů Viadrus.

2007

Záběr působení přesahuje hranice Doněcké oblasti, a jsou zprovozněny první dvě žíhací pece v městě Sumy v závodě Imeni Frunze. Díky zvučnému jménu a dobrým referencím se začínají o dodávky společnosti “ЧП Аустер-Дон” zajímat i města a vlivní investoři. Probíhá první dodávka tepelného vybavení pro projekt APK-Invest, jehož postupná výstavba bude pokračovat až do roku 2015.

2005

Veškerá technická pracovní síla má přesunuto pracoviště na základnu v Makeevce, odkud operuje veškerá fyzická činnost firmy. Začínají práce na rekonstukci administrativních prostor v druhém patře bývalé školy.

2003

Je dokončena rekonstrukce dřevozpracujícího závodu, ve kterém jsou vyměněny kompletně všechny technologie včetně sušení dřeva.Jako základnu svých činností kupuje budovu staré školy v Makeevce a započíná její rekonstrukci.system imageKancelář v centru Doněcka se pomalu stává pouze administrativním a prezentačním centrem.

2001

Společnost “ЧП Аустер-Дон” se v Doněcké oblasti stává stálicí v oblasti vytápění a tepelné techniky, suverénně zvládá vystavět ročně až 10 kotelen o souhrnném výkonu do 5 MW. Vzniká projekční oddělení již samostatně pracující na jednotlivých projektech.

1998

“ЧП Аустер-Дон” kupuje a otevírá kancelář v centru města Doněck, system imagepočet zaměstnanců dosahuje průměrného stavu menší firmy. Reference vznikající dodávkami kvalitních technologií podpořených instalací zajišťující dobré provozní podmínky pro technologie přinášejí nové zákazníky a větší objekty.

Společnost rozšiřuje svůj záběr mimo oblast kotelen a teplené techniky, na montáže a výstavbu plynovodů středního i vysokého tlaku, na vodoinstalace a také zcela nové technologie. Začínáme spolupracovat s konzulátem ČR v Doněcku.

1996

Historie společnosti navazuje na vysoko-školskásystem imagestudia Ivana Textorise (majitele společnosti) na Ukrajině, tehdy ještě SSSR. Koncem devadesátých let se společnost Auster s.r.o. začala zabývat obchodem s Ukrajinou s různým sortimentem nejen v oblasti tepelné techniky. S postupnou specializací na tepelnou techniku vznikla potřeba realizace celých zakázek.

Vzhledem k tehdejšímu nedostatku informovaných projekční kanceláří bylo nutné najmout si na Ukrajině projektanty pro adaptací projektů kotelen dodávаných z ČR. Speciální části montáží jsou prováděny zaměstnanci výrobců kotlů, hořáků a měřící techniky společně s prvními zaměstnanci vzniklé ukrajinské společnosti “ЧП Аустер-Дон”.

© Textoris.cz 2013-2021 - Webdesign: 3solutions, spol.s r.o.

Warning: Unknown: open(/var/lib/php/session/sess_chpgmms3rnjum1pnegvqi68ni5, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session) in Unknown on line 0