Kotelny, tepelná technika


Kotelny, tepelná technika

Zajišťujeme kompletní výstavbu kotelen na klíč bez rozdílu na velikosti. Ať se jedná o rodinný dům, prodejnu bílé techniky, autosalón, nebo sklady, vždy se rádi ujmeme příležitosti poskytnout naše zkušenosti ze stovek provozů zákazníkovi.

system image

Kotelna z pravidla bývá zdrojem energie pro celý vytápěný objekt a nejednou ji můžeme nazvat srdcem domu nebo provozu. A ať se již jedná o domácnost, kancelář, prodejní či výstavní prostor, sklad či výrobní provoz vždy záleží na správném použití tepelné techniky, aby mohla poskytnout požadovanou energii v té nejpříhodnější a zároveň nejúspornější formě. Jedním z nejdůležitějších kroků bude navrhnout správný zdroj energie kotelny pro daný objekt, nejen z hlediska charakteru zdrojového paliva (plyn, uhlí, LTO, biomasa, elektřina), ale také z hlediska jeho dostupnosti. Také je zapotřebí vybrat vhodné teplonosné médium a zvolit optimální jeho teplotu. V jednom případě může být vhodné umístit výkonné kotle na jedno místo a rozvodním potrubím vytápět potřebné prostory (projekt MMZ), jindy zase bude výhodnější rozmístit zdrojů několik a vytápět pouze přilehlé objekty (projekt Artemovsk), nebo je dokonce možné plyn rozvést do samostatně pracujících agregátů, které se mohou zapínat nezávisle na sobě.

system image

Pokud se nejedná o průmyslovou spotřebu tepla je dalším neméně důležitým rozhodnutím výběr tepelné techniky. Ať se jedná o radiátory, konvektory, vzduchové agregáty, podlahové vytápění nebo sálavé zářiče, každý z typů tepelné techniky je vhodný k vytápění určitých prostor a poskytují komfort, anebo úsporu sobě charakteristickým způsobem.

Každá kotelna, každá použitá tepelná technika jsou individuálním řešením vytápění, nebo poskytnutí průmyslového zdroje energie, které je šité na míru a většinou je možné volit z několika variant, kdy každá má své výhody, rizika, nebo vedlejší zatížení provozu objektu. Ve své podstatě záleží pouze na místních podmínkách a představách provozovatele kotelny, jak náročnou údržbu je ochoten přijmout a jakou cenu za dané řešení je ochoten zaplatit.





© Textoris.cz 2013-2021 - Webdesign: 3solutions, spol.s r.o.

Warning: Unknown: open(/var/lib/php/session/sess_7i5vk0tv42drortch3f7vv2c55, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session) in Unknown on line 0