Průmyslové pece - plynové a elektrické


Průmyslové plynové a elektrické pece

Společnost Textoris spol. s.r.o. ve spolupráci se společností Auster-Don je připravena nabídnout Vám naše služby v oblasti dodávek a rekonstrukcí žíhacích pecí na Ukrajině opírající se o zkušenosti z provozů.

Průmyslové pece pro tepelné opravování materiálů je možno dělit do tří základních kategorií, podle opracovávaného materiálu. Jsou to pece na opracování kovů, skla a keramiky.

Každá kategorie pecí má svá specifika, ale všechny mají společnou vlastnost, kterou můžeme nazvat účinností neboli hospodárností. Je běžné, že i přes vysokou přidanou hodnotu opracovaného nebo vyrobeného výrobku, má tato jediná charakteristika má natolik výrazný vliv na konkurenceschopnost výsledných produktů, takže v důsledku nízké efektivity je výroba nezisková, ne-li ztrátová. Na dnešním trhu může být proto efektivita alfou a omegou úspěšnosti.

Podobně jako u motorových dopravních vozidel není účinnost pece určena pouze jednou nosnou součástí, ale je složena z celého komplexu pochodu energií od systému směny tepla, přes hořákové agregáty až po vyzdívku a rekuperaci odpadního tepla. Na obrázku vidíte zjednodušený diagram toků tepla v běžné plynové peci, na kterém je průkazné, že každá součást celku se výrazně podílí na výsledné efektivitě provozu. system imagesystem image

I když i další faktory ovlivňují efektivitu výroby, jako například souvislost provozu, nebo manipulační technika, jedná se o faktory hluboko zasahující do organizace samotného objednatele, které dodavatel technologie nedokáže mnoho ovlivnit.

Z praxe můžeme uvést rekonstrukci dvou žíhacích pecí na severní Ukrajině (projekt Sumy), kdy objednávající závod dosáhl na obou modernizovaných pecích úspory plynu 50% a úspory elektrické energie až 80%. I přesto, že byly pece dodány jenom se základní rekuperací odpadního tepla, vrátila se investice během prvních dvou let provozu. Touto rekonstrukcí dosáhli nejen úsporám ve výrobě, ale hlavně zvýšili svou konkurenceschopnost na trhu!

© Textoris.cz 2013-2021 - Webdesign: 3solutions, spol.s r.o.

Warning: Unknown: open(/var/lib/php/session/sess_qc1lf55o90savej84o3rmjvvq2, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session) in Unknown on line 0