Vyřízení formalit při dovozu a vývozu včetně celních služeb


Vyřízení formalit při dovozu a vývozu včetně celních služeb

Další důležitou oblastí nabízených služeb je vyřizování formalit při dovozu a vývozu včetně dopravy a celních služeb, kdy jsme schopni zvláště na ukrajinské straně významně urychlit celní řízení a zamezit tak mnohdy velkým časovým prodlevám v odbavení zboží s následným doručením na místo určení.

Při exportu zboží do zemí mimo Evropskou Unii, jako je v našem případě Ukrajina, je nezbytné zařídit vše pro hladký průběh jak při vývozu na české straně, tak při dovozu na straně ukrajinské. Celní služby nám z větší části zařizuje a v celním řízení nás při vývozu zastupuje společnost Gerlach s.r.o., kdy využíváme toho, že je tato společnost certifikována jako tzv. Oprávněný hospodářský subjekt (AEO), díky čemuž se zjednodušuje procedura vyřízení a zkracuje čas potřebný pro zaclení zboží při vývozu.

Nejčastěji využívanou celní službou pro vývoz našeho zboží je e-vývoz, kdy jsou vývozní formality realizovány elektronicky (tzv. elektronická celní deklarace) a jako doklad lze vytisknout VDD (Vývozní doprovodný doklad), na kterém je vytisknuto číslo MRN, pomocí kterého lze sledovat zásilku po celou dobu až do okamžiku ukončení vývozu (opuštění EU). K tomuto vývozu se vypisuje také nákladní list CMR. Další využívanou celní službou je vývoz přes Carnet TIR, kdy spolupracujeme také s Hospodářskou komorou při vystavování Certifikátu o původu zboží, který bývá nutný například pro přiznání celního zvýhodnění.

Na Ukrajině pro nás celní služby zajišťuje dlouhodobě společnost Larodonbass, díky jejíž spolupráci bývá naše zboží rychle procleno na terminálu v Doněcku a lze jej bez zbytečných prodlev dopravit na místo určení. Tato společnost obstarává i nutná povolení/razítka jako např:

1) Штамп радиологии - razítko radiologie, nutno vyřídit při každém dovozu jakéhokoliv zboží

2) СЭС (Санитарно-эпидемиологическая служба) - hygienicko-epidemické povolení, nutno vyřídit při dovozu například kotlů

3) ФИТО Фитосанитарный штамп - povolení napři. při dovozu dřeva

a další.

© Textoris.cz 2013-2021 - Webdesign: 3solutions, spol.s r.o.

Warning: Unknown: open(/var/lib/php/session/sess_3civ6kuve71o858pg0v5q8iav0, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session) in Unknown on line 0